Kurs – Pomoc nauczyciela przedszkola

1119 zł

Zapisz się

Pomoc nauczyciela przedszkola to niezwykle pasjonujący i inspirujący zawód. Praca z dziećmi przynosi wiele satysfakcji. Najmłodsi przedszkolacy potrzebują szczególnego zainteresowania i uwagi, a także wymagają, aby ich otocznie było zawsze czyste, bezpieczne  oraz uporządkowane. Dlatego tak ważna jest rola, jaką pełni osoba, która asystuje wychowawcy podczas codziennych zajęć. Oczywiście, tak samo jak w przypadku nauczyciela przedszkolnego, jego głównym priorytetem jest sprawowanie opieki nad dziećmi, dbanie o ich bezpieczeństwo oraz organizowanie im czasu.

 

Pomaga on dzieciom podczas spożywania posiłków, wychodzenia do toalety czy w trakcie ubierania się. Kiedy odbywają się zajęcia dydaktyczne, plastyczne, takie jak malowanie czy rysowanie, dba o przestrzeń wokół podopiecznych i pomaga im w wykonywaniu prac. Jego zadaniem jest też utrzymywanie porządku i czystości na sali. Dzięki pomocnikowi nauczyciel może w sposób komfortowy i skuteczny sprawować swoje obowiązki polegające na realizowaniu programu dydaktycznego.

 

Czego nauczysz się podczas kursu Pomoc nauczyciela przedszkola w szkole Żak?

Przede wszystkim poznasz zasady bezpieczeństwa, jakie należy stosować pracując z dziećmi oraz jak reagować w nagłych wypadkach. Nauczysz się czynności związanych z udzieleniem pierwszej pomocy najmłodszym. Podczas kursu poruszane są elementy edukacji matematycznej i polonistycznej, literatura dziecięca i animacja teatralna. Poznasz potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz psychologiczne aspekty pracy z nimi. Osoba, która odbędzie kurs, zgłębi wiele metod pracy z dziećmi oraz będzie wiedziała jak ciekawie i kreatywnie zorganizować im czas.

r

Tryb nauczania

Stacjonarny, wieczorowy, zaoczny

#

Czas trwania

130 godzin

d

Uzyskany dokument

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat lub/i suplement

Przykładowy program nauczania

  • Opieka nad dziećmi podczas spacerów i zabaw na powietrzu
  • Pomoc dzieciom przy spożywaniu posiłków
  • Pomoc w sprzątaniu po zajęciach
  • Uczenie dzieci dbałości o higienę osobistą, czystość i porządek
  • Wsparcie dzieci w czynnościach higieniczno-sanitarnych
  • Zagadnienia związane z realizacją zadań opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych w ścisłej współpracy z nauczycielem

798 299 599

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.